Кам'янець-Подільський, Україна, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Карта Кам'янця-Подільського, Історія, пам'ятки Кам'янця-Подільського,

Кам''янець-Подільський. Україна. Хмельницька область.
Місто недаремно визнано туристичною "меккою" України. Сюди їдуть заради Старого Замку, описаного Г. Сенкевичем і В. Бєляєвим, а до цього одержують ще й Старе місто з красивою архітектурою. Воно розкинулося на високому плато, яке р. Смотрич обвиває гнучкою змією, утворюючи величезний острів. Таке ідеально укріплене самою природою місце люди стали використовувати з давніх часів. Уперше місто згадується у вірменських хроніках під 1060-1062 рр., а Магдебурзьке право одержує у 1374р., під час князювання братів Коріатовичів.

Старий Замок (ХІІ-ХVІІІ ст.) несподівано постає за поворотом Старобульварного узвозу. Вузький перешийок скелі, перетворений багато століть тому у кам''яний Турецький міст (ІV-ХVІІІ ст.), веде до казкового замку, і не завжди зрозуміло, де сірий камінь каньйону переходить у замкові стіни. Кажуть, що хан Осман, прийшовши сюди з багатотисячним військом у 1621р., запитав: "Хто побудував такий могутній град?". "Сам Бог", - була відповідь. "Нехай Бог тоді й бере штурмом його!" - вигукнув хан і повернув армію від Кам''янця.

Замок налічує 11 веж, кожна з яких має свою історію. Ці вежі, немов билинні витязі, обороняють місто-острів від непроханих гостей. Найбільша з них - Папська (XV ст.), в якій тричі відбував тюремне ув''язнення ватажок гайдамаків Устим Карме-люк. У приземкуваті стіни Нової Східної вежі (1544) вмуровані ядра: так супротивникові давали зрозуміти про могутність фортеці. Усередині вежі - 40-метровий колодязь. Вежі тепер "заселені" восковими фігурами історичних і літературних героїв. У XVIII ст. за проектом французьких інженерів навколо Старого Замку виростають земляні вали Нової фортеці. Тут проводяться лицарські турніри, і кожен травень стартують у небо десятки повітряних куль учасників "Повітряного братства". Старе місто-острів також було укріплене: величні вежі оточують його навколо. Гончарну вежу (1583) прекрасно видно з Новопланівського моста (1874): скошені бійниці її верхнього ярусу так хитро сконструйовані, що потрапити ворогові в них було нелегко. До вежі прилягає синагога (XIX ст.).

Старий Замок. Кам''янець-Подільський. Хмельницька область. Україна.Якщо з першої площі Старого міста, Троїцької, піти праворуч, дорога приведе до найбільшої з веж - семиярусної Кушнірської, або Баторія (1565, 1785). До неї прибудовані Вітряні ворота, що дістали назву в 1711р., коли у царя Петра І, який гостював у місті, тут вітром здуло з голови трикутного капелюха. Унизу, під вежею, - пам''ятка промислової архітектури - пивзавод, який 1872р. заснувала баронеса Евеліна Юній. Брукована вуличка веде вниз, до найромантичнішого куточка міста - комплексу Польської 6рами (ХV-ХVІ ст.). Туристів сюди водять рідко, лише байдужі рибалки намагаються щось піймати в каламутному Смотричі.

Не так було 500 років тому. Уздовж русла Смотрича розміщувалася складна система шлюзів з воротами-брамами: коли ворог наближався, шлюзи опускалися, каньйон ставав неприступним. Із протилежного боку Старого міста, навпроти Польської брами є брама Руська (так тоді називалася Галичина - Русь, Russіае). Час не пощадив комплекс брам, а від шлюзів збереглися лише прибережні вежі. Якщо від Троїцької площі повернути ліворуч і пройти через Тріумфальну арку (1781), то натрапиш на найчарівнішу споруду міста - кафедральний костел св. Петра й Павла. Де ще у світі знайдеш у християнському храмі мінарет, а на мінареті - золочену статую Богоматері? Це парадоксальне поєднання - пам''ять про 27-літнє правління турків у Кам''янці (1672-1699). Польська влада, повернувши собі місто, вирішила не ламати 36-метрового мінарету, що виростає з каплиці XVI ст. Навпаки, 1756р. на його вершині встановили привезену з Данцига статую Богоматері. Статуя з цікавинкою: за проектом військового інженера Християна Дальке був використаний принцип іграшки іванець-киванець. Жоден порив вітру не зможе скинути Діву Марію, яка балансує на земній кулі, з її своєрідного постаменту.

У каплиці Радників зберігається найкоштовніший в художньому плані скарб міста: надгробок 21-літньої Лаури Пшездецької з Чорного Острова. Після невдалої кінної прогулянки дівчина зламала хребет. Вона довго хворіла, а згодом померла. Засмучені батьки замовили 1874р. талановитому скульпторові Віктору Бродському пам''ятник. За два роки майстер створив з мармуру шедевр: красуня лежить, як жива, але скорботний ангел погасив факел життя; книга в головах назавжди відкрита на двадцять першій сторінці. Храмів у місті багато. Неподалік від найстарішої в Україні Ратуші у небі височіє дзвіниця домініканського монастиря (ХІV-ХVІІІ ст.). Поблизу - руїни францисканського монастиря (ХVІІ-ХVІІІ ст.) з костелом Діви Марії (1617-1672, зараз Успенська церква). Поруч - монастир домініканок і Тринітарський костел (1750-1765), прикрашений скульптурами.

Серед православних храмів вирізняється дерев''яна Здвиженська церква (1799), що у передмісті Карвасари, а також своєрідна триконхова Петропавлівська церква (1580) над Польською брамою. Такі храми будували лише на Поділлі. Найстаріша оборонна церква - Миколаївська (ХІІІ-ХІV ст., вул. Вірменська), що визирає із-за руїн величезного вірменського костелу. Товщина стін мініатюрного храму - півтора метра! Найвеличніший храм - Олександра Невського - побудований на честь сторіччя приєднання Кам''янця до Російської імперії у 1893р.

Серце стародавнього міста - Ратуша (Польский магістрат, ХІV-ХІХ ст.). З її балкона герольди зачитували королівські укази, а поруч на площі стояв ганебний стовп, біля якого катували гайдамаків. У підземеллях магістрату чекали своєї долі засуджені. Про їхні відчуття можна довідатися, заглянувши в музей "Суд у середньовічному Кам''янці". На другому поверсі магістрату розмістився музей грошей. На майдані Вірменський ринок у духовній семінарії (1789) вчився батько відомого письменника Ф. Достоєвського. Тепер тут відкрита картинна галерея.

Нижче стоїть палац коменданта фортеці Яна де Вітта, де провінційними вечорами нудьгувала невістка коменданта, грекиня Софія де Вітт. Для неї Потоцький створив в Умані парк "Софіївка". Доля усміхнулася Софії. Адже польський посол Боскамп-Лясопольський віз красуню-грекиню монархові в подарунок, але її випадково побачив син коменданта і закохався. Відбувається таємне вінчання в Зіньковецькому костелі поблизу замку - і Софія стає шляхтянкою. Наскільки по-іншому могла скластися доля дівчини, підказують руїни гаремної в''язниці, розміщені неподалік. Сюди кидали непокірливих наложниць намісника Поділля Галіль-паши. Біля в''язниці стоїть його будинок, а вище - старий вірменський госпіталь (XVII-XIX ст.). Місто дуже мальовниче. При нагоді обов''язково помилуйтеся містом з оглядових майданчиків.

Оглядові майданчики
• Вул. І. Франка (поруч із Покровською церквою, на території дендропарку). Звідси відкривається прекрасний вигляд на вірменські міські квартали, казарми фортеці (XVIII ст.) і палац Яна де Вітта, де кілька років жила майбутня Софія Потоцька.

• На території дендропарку, трохи нижче будинку лісгоспу (вул. Шевченка). Прекрасний вигляд на Стару фортецю і вірменські квартали Старого міста.

• Праворуч від Новопланівського мосту (з боку Нового плану), поруч із будинком Укрсоцбанка. Тут можна вдосталь помилуватися на панораму Старого міста, Гончарну вежу, дзвіницю і мінарет Кафедрального Петропавлівського костелу.

• На Вірменському бастіоні (вул. Замкова). Звідси найкращий, класичний вигляд на Стару фортецю.

• Чудова панорама розгортається зі скелі Татариська над Карвасарами. Поряд - пам''ятник "7 культур" (арх. А. Ігнащенко).
Визначні пам`ятки
Ратуша Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Польський ринок, 1
Пам'ятник циганській кибитці Хмельницька область, Кам'янець-Подільський
Будинок Осавулової Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Ю. Сицинського, 2
Садиба Дембіцького Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Л. Українки, 60
Оборонна Троїцька церква Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Троїцька
Георгіївська церква Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Суворова, 54
Єзуїтська колегія (1756) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Татарська, 14-а
Палац подільського єпископа (1627) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Францисканська, 2
Грот-колодязь (XVI ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Кузнецька, 4
Земська лікарня Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська,31
Покровська церква (1845-64) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. І. Франка
Палац Рациборовського (XV-XVIII ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Вірменська, 2а
Палац Чарторийських (XVI-XIX ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Зарванська, 13
Домініканський жіночий монастир (XVIII ст.) з костелом св. Михайла (1750) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Францисканська, 10
Будинок кам'янецького старости (XV-XVI ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Домініканська, 2а
Домініканський монастир Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Домініканська, 1
Дзвіниця вірменського Миколаївською костелу (XV-XVІ ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Вірменська
Петропавлівська церква (1580, 1834) із фресками (XVI ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Татарська, 9
Руський магістрат (XVI-XIX ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. П'ятницька, 9
Казарми фортеці (1760-1788) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Госпітальна, 14
Казематна вежа (16671783) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Вірменський ринок, 6
Вірменські склади (XVI XVII ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пров. Миколаївський, 2
Вірменський бастіон (XV-XVII ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Замкова
Турецький бастіон (XVII ст., пл. Руський ринок, 1) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Руський ринок, 1
Гловерівські оборонні мури (поч. XVIII ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Успенська
Вежа "На Броді" (ХV-ХVІ ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Захаржевська
Порохові склади (1778-79) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Руська, 15
Різницька вежа (XVI ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Вали
Кравецька вежа (ХV-ХVІІ ст., руїни) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Вали
Костел св. Петра й Павла Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Татарська, 20
Руська брама Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Руська, 93
Польська 6рама Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Старопоштовий узвіз і вул. Руська
Вітряні ворота Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Старопоштовий узвіз
Пивзавод Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Руська, 5
Вежі замку Хмельницька область, Кам'янець-Подільський
Турецький міст (Замковий) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський
Старий Замок (ХІІ-ХVІІІ) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Замкова, 1
Музеї
Музей грошей Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Польський Ринок пл., 1 тел. (03849) 27590
Музей "Суд у середньовічному Кам'янці" Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Польський Ринок пл., 1 тел. (03849) 27590
Картинна галерея (в будинку Духовної семінарії) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. П'ятницька, 11, тел. (03849) 2-25-21
Археологічний музей з лапідарієм (XV-XVII ст.) Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Іоанно-Предтечинська, 2
Кам'янець-Подільський державний історико-культурний заповідник Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. П’ятницька, 9, тел. (03849) 2-37-84
Парки
Національний природний парк "Подільські Товтри" Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Польський ринок, 6, тел.: (03849) 512-70, 517-71, 242-47
Проживання
Бастіон Мотель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Хмельницьке шосе, 9 тел. (03849) 2-81-86
Ксенія Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Жванецьке шосе, 3 тел. (03849) 2-03-79, (067) 382-85-24
Поділля Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 122 тел. (03849) 3-88-47, 3-83-80
Україна Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 32 тел. (03849) 3-23-00, 3-91-48
7 днів Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Соборна, 4 тел. (03849) 3-03-22, 3-03-92
Клеопатра Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Огієнка, 39/2 тел. (03849) 6-56-83, 6-56-84
Гетьман Готельно-туристичний комплекс, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Польський ринок, 8 тел. (067) 588-22-15, 763-15-28
Фільварки центр Готель, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 99 тел. (03849) 3-36-06, 3-32-31
Gala-Hotel Готельний комплекс, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 84 тел. (03849) 2-81-06, 9-18-57
Харчування
Карфаген Бар, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінскьа, 44 (вхід з двору) тел. (03849) 31597
Мрія козака Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Вірменський ринок 2 тел. (03849) 25109
Сіті-Блюз Кафе-бар, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пр. Грушевського, 17а тел. (03849) 37810
Гунська криниця Ресторан швидкого обслуговування, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Соборна, 12/1 тел. (03849) 5-00-22, (050) 376-16-31
Ксенія Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Жванецьке шосе, 3 тел. (03849) 2-03-79
Гостинний двір Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Троїцька, 1 тел. (095) 194-40-12
Ратуша Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Польський ринок, 1 тел. (03849) 2-43-09, (097) 227-43-00
Гетьман Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Польський ринок, 8 тел. (067) 588-22-15, 763-15-28
Три ставки Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, Хмельницьке шосе, 7-б тел. (097) 164-76-34
Ніка Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Старобульварна, 4 тел. (03849) 2-32-52, (067) 348-27-85
Стейк-хаус Лондон Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Кориатовичів, 11 тел. (03849) 3-38-21
Кава від поліцмейстера Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Старобульварна, 8 тел. (067) 713-04-69
Пуаро Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 84 тел. (03849) 9-17-61, (067) 350-00-13
Тарас Бульба Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Старобульварна, 6 тел. (03849) 9-05-33
AMADEUS Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Старобульварна, 2 тел.: (03849) 91635, (067) 2233800
«Vecchia citta» («Старе місто») Піццерія, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Драгоманова, 12е, тел. (03849) 6-56-54
УкраЇна Ресторан, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 32; тел: (03849) 32-300, 39-148
Піцца-Парк Піццерія, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Соборна, 5, тел. (03849) 37992
Челентано Піццерія, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Князів Коріатовичів, 9, тел. (03849) 36790
Олімп Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Огієнка, 43
Під брамою Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, вул. Замкова, 1а тел.: (03849) 21588
Мрія Кафе, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, пл. Вірменський ринок, 3, тел. (03849) 25109
Фото Кам''янця-Подільського
Фото ще немає. Подорожуйте та завантажуйте.
Кам'янець-Подільський — блоги
Блогiв поки немає. Поділіться своїми враженнями.
Со всего света
Рекомендуем туры
Украина 3 дн. 2745 грн.
Чехия 6 дн. 18000 грн
Япония 9 дн. 10000 грн.
Разное 7 дн. 4500 грн
Украина 21 дн. 120 грн.
Япония 7 дн. 24339 грн
Азербайджан 7 дн. 426 грн.
Алжир 7 дн. 154 грн
Швейцария 14 дн. 0 грн.
Швейцария 10 дн. 0 грн
Все туры >>>
Объявления участников
graulis | 2017-12-08.
Предлагаю комфортное размещение в отдельных номерах - все полные "Люксы" ( комната,кухня,сан.узел - в каждом ) в небольшом частном гостевом доме, в Крыму - Алушта, с. Солнечногорское, с закрытой терри ... >>>
urbiset | 2017-07-19.
Агентство "Urbis et Orbis" организует: Все типы свадебных церемоний в Чехии , Италии , Австрии, Турции, Кипре, Доминиканской республике, венчание в Израиле: Гражданская и Юбилеи свадеб Православное и ... >>>
globallus | 2017-07-11.
Добрый день! Работаю переводчиком и медицинским координатором более 7-ми лет. Живу в Сеуле. Знание корейского – высший уровень, русский – родной язык. Опыт работы переводчиком в таких организациях, к ... >>>
17 фото Украина
Добавлено 16.12.2018 в 12.04
stas
28 фото Украина
Добавлено 14.12.2018 в 20.23
stas
12 фото Грузия
Добавлено 30.10.2018 в 08.12
stas
20 фото Украина
Добавлено 21.09.2018 в 21.21
vituniya
39 фото Украина
Добавлено 12.06.2018 в 15.45
stas
3 фото Нидерланды
Добавлено 04.06.2018 в 18.13
IraAkula
Подписка на рассылку
Ищу попутчика
Myko | 2017-08-07.
Мужчина из Украины ищет Мужчину для поездки в Ирак Дата выезда: 2017-08-17 ... >>>
PAA51 | 2017-07-28.
Мужчина из России ищет Женщину для поездки в Италию Дата выезда: 2017-11-28 ... >>>
Turlover | 2017-07-24.
Смешанная компания из Украины ищет Все равно кого для поездки в Вьетнам Дата выезда: 2017-09-17 ... >>>
bigmir)net TOP 100