Полтавська область, Карта Полтавської області, Історія, Міста Полтавської області,

Главная / Україна / Східна Україна / Полтавська область
Полтавська область. Карта. Історія. Міста Полтавської області.

Прапор Полтавської області
Прапор Полтавської областіПрапор Полтавської області затверджений 10 лютого 2000 року рішенням XІ сесії обласної ради XXІІІ скликання і являє собою на синьому полотнищі жовтий козацький хрест. Співвідношення сторін 2:3.
В композицію прапора внесено зображення козацького хреста, основного елементу герба Полтавської області, який включено з історичних мотивів, коли на зразок нинішнього територіального утворення в середині ХVІІІ століття ряд полків (Кременчуцький, Пирятинський, Гадяцький, Зіньківський, Хорольський) були об'єднані навколо Полтавського полку, прапор якого мав темно-синій колір з козацьким хрестом.

Синій колір - стійкий, сильний, вірний, надійний (за геральдичними правилами ХVІІІ століття - боротьба за свободу).
Автор - Євген Вікторович Ширай.


Герб Полтавської області
Герб Полтавської областіГерб увінчаний п’ятибаштовою короною і обрамований гілками калини, оповитими синьо-жовтою стрічкою. Над короною - напис ”Полтавщина”. Щит розділений на чотири частини малиновим ромбом, перетятим срібно-лазуровим хвилястим поясом. В першій частині щита в лазуровому полі золотий лапчастий хрест. В другій - в золотому полі червона підкова. В третій - в золотому полі червоне серце. В четвертій - в лазуровому полі золотий сніп пшениці. В першій частині ромба - золотий лук, супроводжуваний двома золотими зірками, в другій - золоті ворота з трьома баштами, супроводжувані двома золотими зірками.
-Лук зі стрілою та зірки - елементи які входили до гербів Полтави, Пирятина, вказують на історичну роль краю в обороні рідних земель, а також на м.Полтаву, як адміністративний центр області.
- Міські ворота з трьома баштами та флагштоками - елемент найстаршого із гербів, основний елемент герба м.Лохвиці вказує на міцність, могутність, недоторканість краю, козацькі традиції.
- Хвиля води - елементи гер6ів м.Комсомольська, Кременчука, символізує багатство водних просторів області.
- Козацький хрест - символ на історичних прапорах Полтавських полків, та елемент гербів міст Миргорода, Зінькова.
- Підкова - поширений елемент родових гербів України - символ щастя, добра, любові, злагоди.
- Серце - елемент герба гетьмана П.Полуботка, В.Кочубея, поширений елемент гербів України, символізує Полтавщину як серце України, її велич, духовність, землю що надала життя видатним діячам світового значення.
- Сніп - уособлює природне багатство, родючість земель, працьовитість її мешканців, національні традиції краю.
- Корона - могутність, стійкість, велич і слава.
Прийняті кольори:
- Малиновий - найбільш розповсюджений колір козацьких прапорів - могутність, хоробрість.
- Лазуровий - боротьба за свободу, надія.
- Золотий - сонце, світло, добробут, доброта, робота, гідність.

Практично вся територія області розташована на сході країни в центральній частині Лівобережної України. Лише невелика частина земель Кременчуцького району перебуває за Дніпром — на правом березі. Її довжина з півночі на південь — 213,5 км, а з південного заходу на північний схід — 259 км. Межує на півночі із Чернігівською та Сумською областями, на заході — з Київською, на заході — із Черкаською, на південному заході — з Кіровоградською, на півдні — із Дніпропетровською та на сході — з Харківською областями.
 
Область знаходиться переважно в межах українського лівобережного лісостепу і являє собою найтиповішу картину української природи. Про полтавські краєвиди відома українська письменниця Леся Українка писала: «Побачите вже таку Україну, що «українішої» немає».

Полтавці пишаються давньою історією свого краю. Археологічні дослідження підтверджують, що вже в кам’яному віці на території сучасної Полтавщини жили люди, а всесвітньо відоме Більське городище, де за версією ряда дослідників розташовувалося легендарне місто Гелон, є унікальною пам’яткою населення скіфського часу.

У 1999 році Полтава відзначила 1100 років від часу першого поселення та 825 років – першої письмової згадки.

Зараз Полтавщина готується до відзначення 200-річчя від дня народження видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя та 300-річчя Полтавської битви. Існує комплекс пам’яток на Полі битви площею близько 300 гектарів.

З полтавською землею пов’язані всесвітньо відомі імена вчених та винахідників М.Остроградського, Г.Котельникова, М.Кибальчича, Юрія Кондратюка, В.Вернадського, В.Челомея; письменників І.Котляревського, М.Гоголя; композиторів П.Чайковського, М.Глинки; художників М.Башкирцевої, М.Ярошенка; політичних діячів А.Луначарського, С.Петлюри; педагогів А.Макаренка, В.Сухомлинського та багатьох інших.

Величезна культурна спадщина Полтавського краю приваблює численних туристів. Тільки одна архітектурна спадщина представлена пам’ятками різноманітних стильових напрямків, частина яких віднесена до розряду унікальних.

Сьогодні територія Полтавської області – це 28,8 тис. кв. кілометрів, які складають 4,8 відсотка території України. ЇЇ протяжність із півночі на південь – 213,5 км, з північного заходу на південний схід – 259 км. Площа області перевищує території більш, ніж 50 країн світу, в тому числі таких як Албанія, Кіпр, Кувейт, Ліван, Ізраїль та інші.

У вищих навчальних закладах Полтавщини навчаються понад 40 тис. студентів. Полтава поправу вважається університетським містом.

Полтавська область має помірний континентальний клімат з достатньою кількістю тепла та вологи, чорноземні грунти обумовили врівноважену динаміку природних процесів, що разом із густою мережею річок та значними викопними багатствами, зокрема нафтою та газом, відкриває широкі можливості для її господарського розвитку. Господарському розвитку області сприяє й вигідне економіко-географічне положення: вихід до Дніпра, розташування в центрі України, густа мережа залізничних та автомобільних шляхів (експлуатаційна довжина залізничної колії по території області – 824 км, протяжність автомобільних шляхів з твердим покриттям – 8848 км).

Нині Полтавщина – серед областей-лідерів за результатами аналізу соціально-економічного розвитку. Ефективно працюють промисловість та аграрний сектор. 95 відсотків всієї ріллі засіюється під урожай. У сільському господарстві застосовуються новітні технології та вирощуються нові культури. Зокрема освоюється виготовлення біодизелю. Розпочато будівництво промислового гіганта – металургійного заводу „Ворскласталь”. Відбудовано пам’ятку архітектури – Соматичний корпус Полтавської обласної клінічної лікарні, з його історією пов’язане ім’я Івана Петровича Котляревського.
Визначними пам’ятками області є: Хрестовоздвиженський собор 1699- 1709 рр.; ансамбль Круглої площі та Монумент Слави 1805 — 1811 р.; пам’ятник Петру I 1849 р.; пам’ятник на могилі І. П. Котляревського 1898 р.; Тріумфальна арка 1820 р.; Всесвятська церква 1815- 1821 гг.; пам’ятник М. В. Гоголю 1911 р.; Великосорочинський історико-краєзнавчий музей; літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя.

Джерело

 

Со всего света
Рекомендуем туры
Украина 8 дн. 4097 грн.
Чехия 6 дн. 18000 грн
Япония 9 дн. 10000 грн.
Разное 7 дн. 4500 грн
Украина 21 дн. 120 грн.
Япония 7 дн. 24339 грн
Азербайджан 7 дн. 426 грн.
Алжир 7 дн. 154 грн
Швейцария 14 дн. 0 грн.
Швейцария 10 дн. 0 грн
Все туры >>>
Объявления участников
graulis | 2017-12-08.
Предлагаю комфортное размещение в отдельных номерах - все полные "Люксы" ( комната,кухня,сан.узел - в каждом ) в небольшом частном гостевом доме, в Крыму - Алушта, с. Солнечногорское, с закрытой терри ... >>>
urbiset | 2017-07-19.
Агентство "Urbis et Orbis" организует: Все типы свадебных церемоний в Чехии , Италии , Австрии, Турции, Кипре, Доминиканской республике, венчание в Израиле: Гражданская и Юбилеи свадеб Православное и ... >>>
globallus | 2017-07-11.
Добрый день! Работаю переводчиком и медицинским координатором более 7-ми лет. Живу в Сеуле. Знание корейского – высший уровень, русский – родной язык. Опыт работы переводчиком в таких организациях, к ... >>>
17 фото Украина
Добавлено 16.12.2018 в 12.04
stas
28 фото Украина
Добавлено 14.12.2018 в 20.23
stas
12 фото Грузия
Добавлено 30.10.2018 в 08.12
stas
20 фото Украина
Добавлено 21.09.2018 в 21.21
vituniya
39 фото Украина
Добавлено 12.06.2018 в 15.45
stas
3 фото Нидерланды
Добавлено 04.06.2018 в 18.13
IraAkula
Подписка на рассылку
Ищу попутчика
Myko | 2017-08-07.
Мужчина из Украины ищет Мужчину для поездки в Ирак Дата выезда: 2017-08-17 ... >>>
PAA51 | 2017-07-28.
Мужчина из России ищет Женщину для поездки в Италию Дата выезда: 2017-11-28 ... >>>
Turlover | 2017-07-24.
Смешанная компания из Украины ищет Все равно кого для поездки в Вьетнам Дата выезда: 2017-09-17 ... >>>
bigmir)net TOP 100